Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

Organizacja
Dołączyła: 21.06.2016 | ID: 665
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci opiekuje się nieuleczalnie i przewlekle chorymi dziećmi z całego Dolnego Śląska. W ich własnych domach, bo tam jest dziecku najbezpieczniej. Jest to więc hospicjum domowe. Z drugiej strony to hospicjum mobilne, bo ekipa medyczna i cywilna jest w ciągłym ruchu ? jeździ, dowozi, pomaga, edukuje, organizuje.  

Podopieczni to dzieci z chorobami genetycznymi, neurologicznymi, metabolicznymi i onkologicznymi, a także te, które uległy nieszczęśliwym wypadkom. Dla rodzin domowa opieka paliatywna jest bezpłatna. Jej zorganizowanie i realizowanie ? bardzo kosztowne. Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci zapewnia zakup leków, opiekę lekarzy i pielęgniarek, specjalistyczny sprzęt, rehabilitację, opiekę psychologiczną, pomoc socjalną, grupę wsparcia dla rodziców po stracie. Część wydatków finansuje państwo, ale to za mało. Pomagają osoby indywidualne, firmy i instytucje. Głównie z Dolnego Śląska. Największa pomoc to przekazanie 1% podatku. Wystarczy wpisać KRS 0000287982 w rozliczenie roczne, by zapewnić chorym dzieciom bezpieczny rok. 

Fundacja nie mogłaby działać bez wolontariuszy. Dorośli wolontariusze (działający przy fundacji i wolontariat pracowniczy) pomagają w pracach biurowych, podczas wydarzeń informacyjnych i kwest, a po przeszkoleniu również w rodzinie chorego dziecka . Dzieci i młodzież czyli wolontariusze przedszkolni i szkolni uczestniczą w akcjach Pola Nadziei, Nakrętki dla Hospicjum, Wrocławski Bieg Sponsorowany. 

Za każdą pomoc dziękujemy. 

Nazwa
Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci
Miasto
Wrocław
Kod pocztowy
50-260
Ulica
Ul. Jedności Narodowej 47/47A/49A
Telefon
795524913

NIP
894-292-33-64
REGON
020598370
KRS
0000287982

Strona www
http://www.hospicjum.wroc.pl
Strona fanpage
http://www.facebook.com/wroclawskie.hospicjum
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU