Fundacja W związku z Rakiem

Organizacja
Dołączyła: 01.10.2015 | ID: 59
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja

Fundacja W związku z Rakiem powołana została w kwietniu 2015 roku, by pomagać w walce z chorobami nowotworowymi, począwszy od profilaktyki po ponowne rozpoczęcie życia po odbytej chorobie.

Powstała z inicjatywy Przemysława Miszczaka w 2015 roku. Mimo, że Fundacja jest zarejestrowana od niedawna, to sam zamysł powstał już dużo wcześniej.

Poznajcie założyciela Fundacji i jego historię.

Przemysław Miszczak pomimo swojego młodego wieku, każdego roku widział jak ktoś w jego dalszej rodzinie niespodziewanie zapadał na nowotwór. Rak krążył w pobliżu od dawna i pewnego dnia wstrząsającą diagnozę usłyszała jego babcia. Na babci się nie skończyło. W ostatnim roku zachorowała mama. Cała rodzina odczuwała głęboki smutek, rozgoryczenie, przerażenie oraz bezradność.

On jako jedyny wierzył? wiedział, że będzie dobrze mimo, że nasza polska mentalność wraz z kulejącym systemem opieki medycznej nie skłaniały do nadmiernego optymizmu. Przed operacją matki Przemek odebrał telefon od każdej z najbliższych mu osób w rodzinie. Były to rozmowy przepełnione strachem, rozpaczą i totalnym brakiem wiary w powodzenie operacji. Jednak Przemek nie przestawał wierzyć, że wszystko się ułoży. Obiecał sobie wówczas, że znajdzie sposób, by wyciągnąć matkę z sideł raka, a wcześniej podnieść na duchu i zmobilizować najbliższych do działania.

Już wtedy pojawiła się w jego głowie myśl, że coś tu jest nie tak. Czemu nikt nie udzielił wsparcia psychologicznego załamanej, wstrząsającą jak wyrok śmierci informacją, Stefani ? mamy Przemka oraz jej rodzinie. Wtedy jeszcze nie wiedział co, ale wiedział, że coś z tym musi zrobić.

Kiedy wszyscy rozpaczali on postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Zaczął od ojca, który potrzebował ogromnego wsparcia psychologicznego, by móc go później udzielić żonie. Następnie niemalże stanął na rzęsach, by zorganizować mamie leczenie w najlepszym szpitalu onkologicznym. Wszystkie działania, które podjął ? zarówno te mające na celu podbudowywanie członków rodziny pod względem psychicznym, jak i niezbędne wsparcie finansowe ? doprowadziły do zrodzenia się idei, dzieckiem której jest Fundacja W związku z Rakiem.

Ogromnym, fantastycznym zbiegiem okoliczności było moje pojawienie się w procesie powstawania Fundacji. Zawsze chciałam się zaangażować w coś, co niesie za sobą szczytną ideę. Historia naznaczonej przez piętno nowotworu rodziny Przemka do głębi mnie poruszyła. Powód dla którego miała powstać Fundacja był dla mnie oczywisty. Również i mojej rodziny nie ominęła wizyta nieproszonego gościa ? Raka. 

Aleksandra Feliniak

Nazwa
Fundacja W związku z Rakiem
Miasto
Wrocław
Kod pocztowy
53-677
Ulica
Nabycińska 19/306

NIP
897-18-07-063
REGON
361251001
KRS
0000550874

Strona fanpage
https://www.facebook.com/wzwiazkuzrakiem
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
--> --> -->