Fundacja Uniwersytet Dzieci

Organizacja
Dołączyła: 10.06.2016 | ID: 558
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja

Dlaczego samolot lata?
Ile lat ma najstarszy grzyb na świecie?
Jak długo będzie świecić Słońce?

W Fundacji Uniwersytet Dzieci działamy non-profit na rzecz dzieci. Organizujemy zajęcia, tworzymy materiały dla nauczycieli, wspieramy dyrektorów szkół oraz pomagamy w niełatwej roli rodzica. Naszymi działaniami inspirujemy ponad 150 tysięcy dzieci rocznie i pomagamy w budowaniu lepszej przyszłości.

Uniwersytet Dzieci

Uniwersytet Dzieci to pierwszy i największy uniwersytet dziecięcy w Polsce! Już od 2007 roku wychodzimy poza standardowe nauczenie i organizujemy zajęcia dla dzieci według autorskiej Metody Pytań i Doświadczeń. 

Wykłady i warsztaty tworzone są dla dzieci w wieku 6-16 lat - stacjonarnie oraz zdalnie. To spotkania z naukowcami i ekspertami z różnych dziedzin, podczas których dzieci eksperymentują i świetnie się bawią. Uniwersytet Dzieci łączy naukę i zabawę, zmieniając tym samym oblicze edukacji.

Patronat nad naszą działalnością objęło kilkanaście uczelni wyższych, m.in.: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski, Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Politechnika Warszawska, Wyższa Szkoła Europejska, Akademia Pedagogiki Specjalnej.

Każdego roku wspierają nas wolontariusze, którzy pomagają rozbudzać dziecięcą ciekawość.

Uniwersytet Dzieci w Klasie

Naszą Metodę Pytań i Doświadczeń przenosimy również do szkół w całej Polsce za pomocą programu Uniwersytet Dzieci w Klasie. Razem z ekspertami tworzymy materiały, które pomagają nauczycielom i edukatorom przeprowadzić ciekawe i innowacyjne lekcje. Wszystkie scenariusze dostępne są bezpłatnie na stronie internetowej: www.wklasie.uniwersytetdzieci.pl 

Program Uniwersytet Dzieci w Klasie cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony nauczycieli, jak i uczniów. Najlepszą jego recenzją są reakcje dzieci po odbytych zajęciach: ?To najwspanialsza lekcja w moim życiu!?

Oprócz udostępnianych materiałów prowadzimy również program kształcenia nauczycieli, organizując dla nich szkolenia z naszej Metody Pytań i Doświadczeń.

Dziecko z Pasją 

Projekt Dziecko z Pasją skierowany jest do dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych. Powstał z myślą o dzieciach - chcemy, by miały w szkole szansę rozwinąć swoje kompetencje, zbudować poczucie własnej wartości i odnaleźć pasje. Jesteśmy przekonani, że jest to możliwe i nie wyklucza się z realizacją założeń podstawy programowej. 


Dzięki projektowi Dziecko z Pasją dyrektorzy wzmocnią umiejętności managerskie i nauczą się planować działania dopasowane do swojej szkoły, a nauczyciele  poszerzą wiedzę dydaktyczną. Zyskają na tym uczniowie - w dobrze zarządzanej szkole będą mogli rozwijać kompetencje kluczowe w nowoczesnej gospodarce. 


Projekt obecnie jest w fazie pilotażu. W jego ramach dyrektorzy wezmą udział w szkoleniach, sesjach mentoringowych i warsztatach. Nauczycieli zaprosimy na cykl wykładów i webinarów. Będą także wraz z uczniami realizować lekcje w oparciu o scenariusze dostępne na  www.wklasie.uniwersytetdzieci.pl 

Działania na rzecz Ukraińców 

W obliczu wojny w Ukrainie chcemy pomóc uchodźcom napływającym do Polski oraz naszym odbiorcom - rodzicom, nauczycielom i dyrektorom, którzy stanęli przed nowymi wyzwaniami. Opierając się na naszych wieloletnim doświadczeniu, będziemy wspierać dzieci z Ukrainy w integracji w polskim systemie edukacyjnym oraz społecznym.  


Zaplanowaliśmy działania wykorzystujące naszą wiedzę, metody oraz umiejętności.  Przewidujemy m.in. nieodpłatny udział w zajęciach Uniwersytetu Dzieci dla dzieci z Ukrainy, materiały edukacyjne w języku ukraińskim, warsztaty wspierające nauczycieli w realizacji lekcji oraz bezpłatne webinary psychologiczne dla rodziców i edukatorów. 

Uniwersytet Dzieci dla Dorosłych

Świadomi, że świat dzieciom pokazują przede wszystkim dorośli, wspieramy również ich rozwój, aby mogli jak najlepiej zrozumieć najmłodszych. Organizujemy Uniwersytet Dzieci dla Dorosłych - cykl bezpłatnych webinarów z psychologami i pedagogami dla rodziców i nauczycieli.


Podczas spotkań pomagamy sprostać wyzwaniom wychowywania i uczenia najmłodszych. Tak, aby jeszcze lepiej wspierać dzieci. Informacja o bieżących spotkaniach oraz nagrania archiwalne są dostępne na: https://wsobote.uniwersytetdzieci.pl/ud-dla-doroslych

Fundacja Uniwersytet Dzieci to organizacja z misją. Działamy, by pozytywnie zmieniać edukację.Fundacja Uniwersytet Dzieci
ul. Tyniecka 35
30-323 Kraków
e-mail: [email protected]
37 1240 4533 1111 0010 3573 4438


Nazwa
Fundacja Uniwersytet Dzieci
Miasto
Kraków
Kod pocztowy
30-703
Ulica
Mydlarska 4
Telefon
?535332182

NIP
6792941163
REGON
120472387
KRS
0000279712

Strona www
http://fundacja.uniwersytetdzieci.pl/
Strona fanpage
https://www.facebook.com/UniwersytetDzieci/
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
--> --> -->