Stowarzyszenie WIOSNA

Organizacja
Dołączyła: 23.08.2019 | ID: 5761
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Działamy od 2001 r. i wbrew pozorom, nie zajmujemy się robieniem paczek. Paczka jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie, tym którzy mają trudniej. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania, dzięki którym konkretny człowiek może pomagać konkretnemu człowiekowi, zmagającemu się z trudnościami.


Podczas ostatniej edycji Szlachetnej Paczki, w Weekend Cudów 16 i 17 grudnia 2023 roku, pomoc trafiła do 17 012 Rodzin, które poczuły się zauważone i ważne. Mądra pomoc połączyła prawie 700 tys. osób, a łączna wartość wsparcia w ramach Szlachetnej Paczki wyniosła prawie 74 miliony złotych. Za każdą prezentowaną cyfrą kryją się osobiste historie najbardziej potrzebujących, a także Wolontariuszy i Darczyńców. Te liczby to dowód na to, że chcemy i potrafimy się dzielić tym, co mamy. Razem wprowadzamy do wielu domów dobro, które nie kończy się wraz z zamknięciem drzwi.

Buty, które dostał Jaś dadzą mu nie tylko ciepło, ale też poczucie godności; narzędzia, które otrzymał pan Jan sprawią, że swoimi siłami doprowadzi swoje mieszkanie do stanu, z którego będzie mógł być dumny; a pani Anna zyska siłę i spokojne noce wiedząc, że głód nie będzie jej spędzał snu z powiek.


Dobro, które mnoży się na terenie całej Polski, jest możliwe dzięki setkom tysięcy zaangażowanych osób, dzięki Wolontariuszom, Partnerom i Przyjaciołom Szlachetnej Paczki, Darczyńcom i Dobroczyńcom.

Stowarzyszenie WIOSNA, organizator Szlachetnej Paczki, dziękuje, że jesteście z nami i dzielicie się z tymi, którzy mają mniej! 

Nazwa
SZLACHETNA PACZKA
Miasto
Kraków
Kod pocztowy
30-552
Ulica
Wielicka 20
Telefon
124212854

NIP
6751287092
REGON
356510550
KRS
0000050905

Strona www
https://www.szlachetnapaczka.pl/
Strona fanpage
https://www.facebook.com/szlachetna.paczka/
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
Jesteś podopiecznym organizacji SZLACHETNA PACZKA?
Zarejestruj się jako podopieczny tej organizacji
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
--> --> -->