Fundacja Światło istnieje od 2003 roku. Jej misją jest wszechstronne wsparcie osób chorych i niepełnosprawnych w tym w szczególności osób w śpiączce i chorych onkologicznie. Główne działania Fundacji skupiają się wokół prowadzonego przez nią Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla 43 ?Śpiochów?. Jest to jeden z nielicznych ośrodków w kraju gdzie opiekę i rehabilitację znajdą dorośli pacjenci w śpiączce. To wyjątkowe miejsce, w którym sztab wspaniałych specjalistów pracuje w celu podniesienia jakości życia chorych i robi wszystko żeby przywracać ich do lepszego zdrowia a co dalej do wybudzenia. Największym sukcesem ZOL-u Fundacji Światło jest wybudzenie ze śpiączki 46 osób. Taka liczba powrotów z ?krainy snu? jest nie tylko znakomitym wynikiem w Polsce, ale w skali całej Europy. Problem ?śpiączki? dotyka nie tylko samego pacjenta, ale całej jego rodziny, stąd w działaniach fundacji pojawia się program Kaganek dla dzieci osieroconych i projekt ?Centrum Wsparcia Rodzin Śpiochów. Obie inicjatywy mają na celu wszechstronne wsparcie otoczenia rodziny pacjenta.
Fundacja Światło przez cały okres swojego istnienia lobbuje na rzecz ?Śpiochów? po to żeby pokazać, że ?jest życie w śpiączce? i tego życia nie należy marginalizować. Organizując ogólnopolskie i międzynarodowe konferencje staramy się w obecności świata nauki odpowiedzieć na pytanie: Co możemy więcej zrobić żeby jakość życia pacjentów w śpiączce była lepsza zarówno w kraju jak i za granicą.
Fundacja Światło prowadzi również Ogólnopolską Sieci Akademii Walki z Rakiem. Miejsce bezpłatnego wparcia psychoonkologicznego dla chorych i ich rodzin. Obecnie Akademia działa na terenie 12 miast w Polsce, w tym Toruniu, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Częstochowie, Gdyni, Gdańsku, Kaliszu, Zamościu, Jeleniej Górze, Suwałkach i Białymstoku. Kwartalnie Akademia udziela wsparcia 500 chorym. Celem działalności Akademii Walki z Rakiem jest nie tylko motywowanie do walki z chorobą, ale również pomoc w zrozumienia choroby, dokonanie zmian w życiu. Program działań Akademii skoncentrowany jest przede wszystkim na psychoedukacji, sesjach terapeutycznych, zajęciach ruchowych i dietoterpaii.