Stowarzyszenie "Ścieżka serca"

Organizacja
Dołączyła: 21.09.2017 | ID: 1071
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja

Jako stowarzyszenie zajmujemy się  dziećmi nowej generacji. Są one powszechnym zjawiskiem, również w Polsce. Prawie w każdej rodzinie jest choćby jedno takie dziecko. Są one niezwykle inteligentne, mają podwyższoną świadomość, która na poziomie psychologicznym przejawia się m.in. za pomocą odmiennych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych. Niestety wciąż niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Z tego powodu dorośli nie są w stanie stworzyć optymalnych warunków rozwoju dla tych dzieci. Są one zaniedbywane i bardzo zagubione. Trzeba dla nich stworzyć nowe standardy w wychowaniu i edukacji. Stąd naszą misją jest sprawić, żeby te dzieci znów poczuły się szczęśliwe i mogły w pełni, bez żadnych ograniczeń rozwijać swoje umiejętności. Robimy to za pomocą nowatorskich badań psychologicznych: opisujemy zjawisko dzieci nowej generacji, gromadzimy wiedzę na temat ich specyficznych potrzeb, wzorców zachowania, a następnie przekazujemy ją rodzicom i różnym specjalistom. Bardzo pragniemy, żeby los tych niezwykłych dzieci nie był obojętny społeczeństwu. W końcu są one jego przyszłością. 

Nasze stowarzyszenie prowadzi także zajęcia m. in. w szkołach średnich. Noszą one nazwę "Wychowanie do szczęścia - lekcje obsługi własnej psychiki" i dotyczą poszerzenia kompetencji psychologicznych takich, jak radzenie sobie ze stresem, umiejętne obchodzenie się z emocjami, radzenie sobie w trudnych sytuacjach życiowych, miłość i szacunek do samego siebie, sztuka przebaczania itd. Program "Wychowanie do szczęścia" jest niemedyczną formą pomocy w środowisku dziecka, jakim jest szkoła. Jest on niezbędny tak samo jak i kursy pierwszej pomocy, również z tego względu, że w ostatnim czasie w zatrważającym tempie wzrosła liczba młodych osób z depresją i problemami psychicznymi.

Drogi Darczyńco, Ty i Twoje wsparcie stanowią fundament naszej działalności. My jesteśmy tylko wykonawcami, ale to Ty umożliwiasz nam realizację misji. Kupując każde ubezpieczenie za pośrednictwem Idea Fair Play i wskazując naszą organizację, czynisz dobro i nie ponosisz dodatkowych kosztów. Każda taka decyzja uszczęśliwia całą rzeszę ludzi - dzieci nowej generacji, młodzież, rodziców niezwykłych pociech oraz nasz zespół stowarzyszenia. Czasem tak niewiele, a może zdziałać cuda. Warto, prawda?

Nazwa
Ścieżka serca
Miasto
Wrocław
Kod pocztowy
54-206
Ulica
Legnicka 65
Telefon
+48607846479

NIP
8943102988
REGON
366981951
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
--> --> -->