28.02.2022

Nie pozostajemy obojętni wobec tragicznych wydarzeń dziejących się od kilku dni za naszą wschodnią granicą. Jako społeczeństwo już udowodniamy, że stać nas na niesamowitą mobilizację ponad podziałami i z każdego miejsca w Polsce płynie tak bardzo potrzebna teraz pomoc. Pomoc humanitarna jest cały czas potrzebna, dlatego udostępniamy poniżej listę organizacji oraz zbiórek, w które można się angażować, aby wspomóc osoby z Ukrainy.

 

Pamiętajcie, że jeśli decydujecie się na udział w zbiórce i zaniesieniu rzeczy do danego punktu, sprawdźcie wcześniej, na jakie produkty jest największe zapotrzebowanie, a czego jest już w nadmiarze. Pomagajmy z głową i wyczuciem.

 

Grupy na Facebooku:

 

Od 26 lutego działa oficjalna polska strona rządowa, za której pośrednictwem można poszukiwać zbiórek, zrzutek i innych działań, których celem jest pomoc Ukrainie:

https://pomagamukrainie.gov.pl

 

Każda pomoc się liczy, a pomagać można na wiele sposobów:

  • biorąc udział w zbiórkach w Twojej okolicy (śledź lokalne media społecznościowe, grupy na Facebooku)

  • przekazując środki na oficjalne, zweryfikowane zbiórki

  • zgłaszając się na wolontariusza/wolontariuszkę

  • oferując transport rzeczy na granicę lub transport osób, którym udało się dostać na polską stronę

  • dając schronienie, nocleg uchodźcom

  • podając dalej w mediach społecznościowych informacje o zweryfikowanych zbiórkach, zachęcać do pomocy innych

 

Bardzo ważne jest także, aby w tym trudnym czasie przekazywać dalej jedynie sprawdzone, oficjalne informacje, weryfikować wszystko co widzimy dziś w internecie, nie dawać ponieść się panice, nie siać dezinformacji – zachowajmy zimną krew, aby w tym momencie skupić się na udzielaniu pomocy tym, którzy jej naprawdę potrzebują.

 

 

Zobacz wszystkie aktualności
--> --> -->