Stowarzyszenie Lepszy Świat

Organizacja
Dołączyła: 18.08.2016 | ID: 865
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja

W Stowarzyszeniu Lepszy Świat zajmujemy się pomocą społeczną, edukacją i promocją wolontariatu. Wspieramy oddolne inicjatywy i angażujemy społeczność lokalną do działania. Promujemy międzynarodową i społeczną solidarność, prawa człowieka i zrównoważony rozwój.

Wśród nas są osoby z wykształceniem pedagogicznym, artystycznym, z doświadczeniem w prowadzeniu projektów społecznych, edukacyjnych i antydyskryminacyjnych. Działamy w Poznaniu od 2005 roku.

 

Nasze najważniejsze działania to:

WOLONTARIAT Z MOPR W POZNAŃSKICH RODZINACH - Nasi wolontariusze pomagają w nauce dzieciom i młodzieży oraz spędzają czas wolny seniorami oraz osobami z niepełnosprawnościami. Działa z nami ok. 80 wolontariuszy/ek rocznie.

BUDUJEMY SZKOŁĘ W NEPALU - W latach 2015-17 oddolnie i w duchu wolontariatu odbudowaliśmy szkołę w Bakrang-6, zniszczoną w wyniku trzęsienia ziemi. Obecnie wspieramy rozwój wolontariatu długoterminowego w szkole.

DZIAŁANIA NA RZECZ UCHODŹCÓW/CZYŃ - Od 2014 roku organizujemy liczne akcje społeczne oraz zbiórki pieniężne. Współtworzymy inicjatywy: Poznańska Garażówka, Pomagamy Sportowo, Kilometers for Camp Moria. Wsparliśmy do tej pory uchodźców oraz osoby oczekujące w procesach azylowych przebywające w Grecji, Serbii, Libanie.

TWÓRZ-MY/TARGI RÓŻNOŚCI ? Od 2011 organizujemy cykliczne warsztaty hobbystyczne dla mieszkańców oraz akcje wymiany ubrań, książek i przedmiotów.

POZNAŃSKA NOC ŚWIĄTYŃ - W edycjach 2016-18 pokazywaliśmy mieszkańcom Poznania kulturową i religijną różnorodność miasta. Przybliżaliśmy religię, tradycję i kulturę m.in. islamską, prawosławną, protestancką, żydowską.


Dowiedz się więcej o naszych działaniach na www.lepszyswiat.org.pl.


Nazwa
Stowarzyszenie Lepszy Świat
Miasto
Poznań
Kod pocztowy
60-501
Ulica
Ul. Bukowska 27/29
Telefon
514389987

NIP
782-232-10-01
REGON
300028992
KRS
0000230149

Strona www
http://www.lepszyswiat.org.pl
Strona fanpage
https://www.facebook.com/lepszyswiat
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU