02.01.2018

Na początku roku szkolnego wielu rodziców stanęło przed wyborem najlepszego ubezpieczenia dla dziecka. To nie lada wyzwanie, bowiem oferta towarzystw z roku na rok jest coraz lepsza i bardziej konkurencyjna do tej, która proponowana jest w placówkach. Coraz więcej osób uważnie sprawdza zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela, a także dodatkowe świadczenia, które mogą uzyskać w przypadku wystąpienia wypadku. Warto wiedzieć, jakie formalności są niezbędne przy tego typu roszczeniach, bowiem taki moment jest bardzo stresujący, zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Przygotowaliśmy dla Was krótką i czytelną instrukcję zgłoszenia szkody, powstałej w wyniku nieszczęśliwego wypadku. 
 
Poniższy poradnik dotyczy tych, którzy wybrali polisę Dobre Szkolne NNW w Idea Fair Play. Pamiętajmy, że każde towarzystwo ustala własne warunki ubezpieczenia i sposób zgłaszania roszczeń.
 
1. Zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, by upewnić się, że zakres odpowiedzialności towarzystwa obejmuje sytuację, która miała miejsce. Na zgłoszenie masz 36 miesięcy od zakończenia leczenia. 
 
2. Przygotuj aktualną polisę Twojego dziecka i uzyskaną dokumentację medyczną, notatki policyjne, a także imienne faktury (na dane dziecka) od lekarza, rehabilitanta lub z apteki. Polisa znajduje się w Twoim panelu na www.ideafairplay.pl
 
3. Wejdź na stronę ubezpieczyciela i zgłoś szkodę on-line. Możesz także skorzystać z Infolinii lub wypełnić formularz i przesłać go pocztą tradycyjną lub drogą mailową na adres towarzystwa.
 
Szkody z tytułu NNW są szkodami majątkowymi, toteż wybierz zakładkę "Ubezpieczenia majątkowe", a następnie "Zgłoś szkodę online" i "szkoda na osobie"
Rodzaj szkody to "szkoda NNW z polisy majątkowej". Typ polisy to "184", a jej numer znajduje się na dokumencie.
 
4. Uzupełnij pozostałe pola dotyczące historii wypadku.
 
Pamiętaj, że jeśli dziecko uległo wypadkowi, to możesz wnioskować o kwotę ubezpieczenia z kilku ryzyk np. trwały uszczerbek na zdrowiu, koszty leczenia, koszty rehabilitacji oraz w szczególnych wypadkach za pobyt w szpitalu.
 
5. Wprowadź dane ubezpieczonego dziecka.
 
6. Dołącz w formie skanu dokumenty związane z wypadkiem. 
 
7. Zatwierdź wypełniony formularz.
 
8. Oczekuj na odpowiedź z towarzystwa ubezpieczeniowego.
 
Mamy nadzieję, że powyższa wiedza przyda się Wam jedynie w teorii, jednakże warto wiedzieć, co zrobić, by wypłata świadczenia nastąpiła jak najszybciej. Wysokość odszkodowania odpowiada procentowi uszczerbku na zdrowiu. W praktyce oznacza to, że, jeśli dziecko zwichnęło bark, co stanowi 2% uszczerbku, to w przypadku polisy z zakresem ubezpieczenia na 40 000 zł, przysługuje Ci wypłata w wysokości 800 zł, zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji, a także ewentualnych korepetycji. 
 
Zakres ubezpieczenia znajdziesz bez problemu w swojej polisie, a z tabelą oceny procentowej uszczerbków zapoznasz się tutaj
 
Pamiętaj, że jeśli ubezpieczyłeś dziecko w więcej niż jednym towarzystwie, przysługuje Ci wypłata z każdej posiadanej umowy. 
Zobacz wszystkie aktualności