Fundacja Otwarty Dialog

Organizacja
Dołączyła: 12.05.2016 | ID: 374
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja

Fundacja Otwarty Dialog powstała w Polsce w 2009 roku z inicjatywy Lyudmyly Kozlovskiej, pełniącej obecnie funkcję Prezesa Fundacji. Do celów statutowych Fundacji należą obrona praw człowieka, demokracji i praworządności na obszarze postradzieckim. Szczególną uwagę Fundacja skupia na największych krajach regionu: Kazachstanie, Rosji i Ukrainie. Fundacja realizuje swoje cele poprzez organizację misji obserwacyjnych, w tym obserwacji wyborów i monitorowanie stanu przestrzegania praw człowieka w obszarze postradzieckim.

Na ich podstawie powstają raporty i sprawozdania dystrybuowane następnie wśród instytucji UE, OBWE i innych organizacji międzynarodowych, resortów spraw zagranicznych i parlamentów krajów UE, ośrodków analitycznych i mediów. Obok działalności obserwacyjnej i analitycznej, Fundacja prowadzi aktywne działania we współpracy z parlamentarzystami zaangażowanymi w sprawy zagraniczne, prawa człowieka i relacje z krajami postradzieckimi w celu wsparcia procesów demokratyzacji i liberalizacji ich polityki wewnętrznej.

Do istotnych obszarów działalności Fundacji należą także programy wsparcia więźniów i uchodźców politycznych. Fundacja posiada swoich stałe przedstawicielstwa w Warszawie, Kijowie i Brukseli.

Nazwa
Otwarty Dialog
Miasto
Warszawa
Kod pocztowy
03-580
Ulica
Al. Szucha 11a/21

NIP
712-320-60-33
REGON
060615226
KRS
0000353754

Strona www
http://odfoundation.eu
Strona fanpage
https://www.facebook.com/OpenDialogFoundation/
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU