Fundacja Niepokalanej

Organizacja
Dołączyła: 13.06.2016 | ID: 592
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja

Fundacja Niepokalanej, powołana do istnienia 8 grudnia 2014 r., wspiera inicjatywy podejmowane od 2008 r. głównie na rzecz rodzin i osób niepełnosprawnych, w ramach realizacji celów Stowarzyszenia ?Rycerstwo Niepokalanej? w Polsce, obecnie także własnych celów statutowych.

Misją Fundacji jest: Budować ?cywilizację miłości? we współczesnym świecie poprzez budowanie i naprawę relacji rodzinnych i społecznych.

Jako konkretną pomoc i drogę dla współczesnego człowieka propagujemy oddanie Niepokalanej według myśli św. Maksymiliana Marii Kolbego, założyciela Niepokalanowa i Rycerstwa Niepokalanej (MI).

Podejmujemy każdego roku liczne inicjatywy o charakterze ogólnopolskim, m.in.:

? Naszą największą radością są polskie rodziny, dla których już od 2008 r. organizujemy spotkania w Niepokalanowie. Cieszymy się, że one chętnie tu wracają, by umocnić się duchowo, sakramentalnie i rodzinnie.

? Wspieramy działalność Maryjnego Centrum Światowych Dni Młodzieży w Niepokalanowie, pomagając młodzieży w organizacji wyjazdów na spotkanie z Ojcem Świętym i młodymi z całego świata.

? Od 2014 r. organizujemy i wspieramy Maryjne Rekolekcje dla Rodzin, czyli pięciodniowe spotkania w Ośrodku Formacyjnym MI w Niepokalanowie Lasku, połączone z Rodzinną Olimpiadą na Maxa.

? Służymy osobom niepełnosprawnym, niesamodzielnym, by też mogły rozwijać się duchowo i społecznie. Dla nich przeprowadzamy każdego roku turnus, w dużej części finansowany z uzbieranych przez nas funduszy.

? Wspieramy i koordynujemy działalność szkoleniową. Program warsztatowy dla ojców: Męskie Inicjatywy oraz program dla matek Inicjatywa Mama Expert, na potrzeby którego powstał portal mama.expert oraz spotkanie ?7 kluczy do szczęśliwego macierzyństwa?.

Zamierzamy rozwijać dotychczasowe inicjatywy oraz umożliwić wzięcie udziału w spotkaniach rekolekcyjnych i szkoleniowych jak największej liczbie osób, a także wspierać adaptację Ośrodka Formacyjnego MI w Niepokalanowie Lasku pod kątem spotkań dla rodzin i osób niepełnosprawnych (zakup odpowiedniego sprzętu, modernizacja boiska itp.).

Jesteśmy młodą fundacją, uczymy się dopiero, jak używać środków, by nasza służba była jak najbardziej skuteczna i przynosiła rzeczywiste piękne owoce w życiu tych osób, które spotkamy na naszej drodze. Zatem liczymy też na Twoją pomoc, podpowiedź, radę i zachętę do dalszego działania na rzecz pomnażania dobra w około nas.

Nazwa
FN
Miasto
Teresin
Kod pocztowy
96-515
Ulica
Cicha 35
Telefon
608508147

NIP
8371816562
REGON
361566147
KRS
0000557615

Strona www
https://fundacjaniepokalanej.pl
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU
--> --> -->