Jesteśmy obywatelską, niezależną organizacją non-profit, działającą na rzecz rozwoju rodzin i przedsiębiorczości ? zarówno w obszarze edukacji, ekonomii, jak i polityki społecznej.
Skupiamy wokół siebie szerokie grono rodzin, liderów społecznych, współpracujemy z naukowcami i przedsiębiorcami. Działamy zarówno we Wrocławiu ? skąd się wywodzimy ? jak i na terenie całej Polski.
Uważamy, że rodzina jest nadrzędną, ponadczasową wartością, niezależną od aktualnie panującej mody czy sytuacji politycznej. To miejsce, skąd wywodzą się nasze korzenie, gdzie możemy rozwijać skrzydła, czerpać siły do życia, chęci do rozwoju, nauki i pracy. Dlatego też zespół Fundacji wraz z ekspertami przygotowuje programy wzmacniające rodziny i jej poszczególnych członków, pozwalające kreować postawy przedsiębiorcze i prospołeczne.
Dodatkowo, połączenie rodziny i przedsiębiorczości nabiera szczególnego znaczenia w dzisiejszych czasach, gdy wielu ludzi uzależnia założenie rodziny i posiadanie dzieci od sytuacji materialnej. Opierając się na doświadczeniu wielu szczęśliwych i spełnionych rodzin sądzimy, iż ? ujmując sprawę wprost ? lepiej jest ?dorabiać się? wspólnie, rodzinnie, niż odwlekać decyzję o założeniu rodziny do momentu wypracowania upragnionych dóbr.
Wierzymy, że postawa przedsiębiorcza wspiera rodzinę, tak jak rodzina i jej potrzeby inspirują i motywują do postawy przedsiębiorczej.
Jedno z częściej zadawanych nam pytań brzmi, dlaczego w naszej nazwie połączyliśmy dwie tak różne wartości jak rodzina i przedsiębiorczość? Naszym zdaniem są one kluczowe w życiu każdego człowieka, a mądrze praktykowane pozwalają na pełne i szczęśliwe życie.
Zaczynając od Rodziny ? jest to miejsce, w którym dziecko przychodzi na świat, wzrasta w kolejnych fazach rozwoju, buduje swoją tożsamość. Pod czujnym okiem mamy i taty ? kochających rodziców, eksperymentuje i odkrywa świat. Już jako dorosła osoba wchodzi w samodzielne życie, wyposażona w wartości, odpowiednie zasady i kompetencje, które z kolei będzie przekazywać swoim dzieciom. To w rodzinie kształtuje się światopogląd i postawy życiowe, w tym również tak ważna przedsiębiorczość.
Przedsiębiorczość natomiast jest postawą życiową, polegającą między innymi na umiejętności dostrzegania potrzeb, doskonalenia pomysłów, umiejętności wykorzystywania szans, jakie niesie nam życie. To świadomość własnych zasobów ale i ograniczeń, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć; szukanie rozwiązań w każdej sytuacji życiowej, pozytywne nastawienie oraz umiejętność skutecznego działania.
Fundacja Rodzina i Przedsiębiorczość to ludzie, miejsca, sposób życia, świadomość potrzeby ciągłego rozwoju i zmian ? szczególnie w postrzeganiu i rozumieniu roli rodziny w rozwoju całego społeczeństwa. Zależy nam na wzmacnianiu rodzin, dostarczaniu im narzędzi do samorozwoju, kreowaniu postaw przedsiębiorczych i twórczego działania.
Aktywność ma dla nas kluczowe znaczenie: zarówno w rozwoju osobistym jak i całej rodziny.
Jesteśmy przekonani, że rodzina i przedsiębiorczość są wspaniałymi wartościami, niezależnie od bieżących trendów czy sporów. Dlatego z przekonaniem wykonujemy naszą pracę na rzecz społeczeństwa, współpracując ze wszystkimi, którym są one równie bliskie.
Jeżeli podzielasz nasze wartości, chcesz z nami współpracować, podzielić się wiedzą, spostrzeżeniami lub też wziąć udział w którymś z naszych projektów ?serdecznie zapraszamy do kontaktu.
Misją Fundacji Rodzina i Przedsiębiorczość jest wzmacnianie i promowanie dwóch fundamentalnych dla wolnego społeczeństwa wartości: rodziny i przedsiębiorczości.
Naszym celem jest służenie społeczeństwu, zwłaszcza rodzinom i przedsiębiorstwom poprzez realizowane projekty edukacyjne i społeczne. Pragniemy, aby w wyniku naszych działań:
rodziny:
? stawały się silniejsze i były coraz lepszym miejscem rozwoju dla swoich członków;
? potrafiły aktywnie wpływać na swoją sytuację materialną, nie uzależniały jej tylko od pomocy z zewnątrz;
? były postrzegane jako miejsce, gdzie wszyscy jej członkowie mają prawo do rozwoju, wyznaczania i realizowania zarówno celów osobistych, jak i dla całej rodziny;
? rozwijały postawy przedsiębiorcze ukierunkowane na pomnażanie dóbr zarówno materialnych, jak i niematerialnych;
? żyły i korzystały z przyjaznej rodzinie, także najmłodszym, przestrzeni publicznej;
? nie uzależniały decyzji o zakładaniu rodziny lub posiadaniu dzieci od sytuacji ekonomicznej;
przedsiębiorstwa:
? były miejscami, gdzie szanowane i wspierane są wartości rodzinne i zachowana jest równowaga pomiędzy pracą a życiem rodzinnym;
? postrzegały swoich pracowników i współpracowników jako osoby twórcze, obdarzone godnością;
politycy i liderzy biznesu, sektora publicznego oraz organizacji pozarządowych:
? brali pod uwagę dobro rodzin i kierowali się nim w podejmowanych przez siebie decyzjach;
? tworzyli prawo i rozwiązania, które promują i nagradzają postawy przedsiębiorcze.