Lubuskie Stowarzyszenie na rzecz Kobiet BABA

Organizacja
Dołączyła: 22.04.2016 | ID: 290
ZACZNIJ WSPIERAĆ
Konto potwierdzone
Organizacja
Misja:

BABA wierzy głęboko, że w demokracji i społeczeństwie obywatelskim konieczne jest pełne poszanowanie i realizacja praw kobiet oraz ich współuczestnictwo w procesach decyzyjnych. Dlatego BABA wspiera kobiety na wszystkich polach ich działalności i aktywności, a także czynnie przeciwdziała dyskryminacji kobiet oraz przemocy domowej i seksualnej.
Działania:
*Wydajemy bezpłatne informatory prawne i medyczne, ulotki, plakaty.
*Organizujemy wykłady, szkolenia i warsztaty, grupy wsparcia i grupy samopomocowe.
*Uczestniczymy w inicjatywach, akcjach i kooperatywach promujących kobiety bądź zwracającym uwagę na ich problemy.
*Udzielamy bezpłatnej pomocy prawnej i psychologicznej, prowadzimy Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, pomagamy finansowo ofiarom przestępstw i przemocy, zapobiegając ich wtórnej wiktymizacji.

Kobietom w Polsce potrzebne jest wsparcie na wielu polach ich działalności oraz wiedza i umiejętności konieczne do rozwijania własnej aktywności. Stworzyłyśmy organizację kobiet dla kobiet, odpowiadamy na ich potrzeby. Najbardziej znana i potrzebna jest nasza działaność pomocowa:  prawna i psychologiczna; pomoc osobom pokrzywdzonym przemocą, przestępstwem, dyskryminacją. Reagujemy na pojawiające się w regionie specyficzne problemy kobiet i mężczyzn. Wypracowałysmy markę i zaufanie do naszych kompetencji, także u panów, których jest ok 20% wśród naszych beneficjentów. 

# Wydałyśmy ponad 300 tysięcy broszur prawnych i medycznych dla kobiet dostępnych na terenie całego województwa. Są także dostepne na naszej stronie internetowej.
Nasze bezpłatne informatory ukazują się w kilku seriach:
1) Bądż bezpieczna: ?od przemocy seksualnej, ?od przemocy domowej, ?w sądzie (małżeństwo, dzieci rodzina), ?w sądzie (stosunki majątkowe w małżeństwie), ?w pracy i bez pracy. To seria poświęcona różnym formom przemocy i dyskryminacji wobec kobiet (fizycznej, psychicznej, ekonomicznej, seksualnej, molestowaniu i mobbingowi). 
2) Twoje ciało, Twoje zdrowie. Ta seria poświęcona jest problemom zdrowotnym kobiet, zarówno chorobom onkologicznym, jak i tematom przemilczanym: płodności, chorobom wenerycznym, HIV, nietrzymaniu moczu.
3) Pomagamy pomagaczom. To seria dla osób stykających sie z potrzebującymi wsparcia osobami w szoku postraumatycznym, depresji i tragicznym skutkom doznanej przemocy czy dyskryminacji. Zawierają wiedzę prawną i psychologiczną, instruują, jak pomagać dorosłym i dzieciom, żeby pomóc skutecznie. 
4) Seria rodzinna ? poświęcona jest zagrozeniem, jakie dla trwalości związku niesie: brak partnerstwa, przemoc, alkoholizm i uzależnienia. 

# Organizujemy wykłady, szkolenia i warsztaty dla kobiet oraz dla tych, którzy służą pomocą ? np. policjantów przyjmujących ofiary przestępstw. Udział wzięło 22 tysiące osób, w tym: 16 tysięcy przeszkolonych w zakresie prewencji przemocy seksualnej. Szkolimy także młodzież i dzieci z zakresu polskiego prawa i przeciwdziałania zarówno przemocy jak i wszelkim formom dyskryminacji i nietolerancji. Pomagamy także pracownikom pomocy społecznej w ich pracy ? organizujemy dla nich superwizje i pomoc prawną. Pomagający też potrzebują wiedzy, szkoleń i wsparcia. Szkolimy wolontariuszy do pracy z osobami straumatyzowanymi ? jesteśmy jednostką szkoleniową dla osób chcących pracować społecznie.  Studenci odbywają u nas praktyki studenckie i staże. 
#Uczestniczymy w inicjatywach promujących kobiety, wybierałyśmy i nagradzałyśmy liderki małych środowisk w ramach: Akcji Akacja ? dla wyjątkowych kobiet sadziłyśmy drzewko. One Billion Rising to ogólnoświatowa akcja przeciw przemocy seksualnej wobec kobiet ? tańczymy w miejscu publicznym z dziećmi, mężczyznami, wspólnie przeciw przemocy. W 2015 roku do tańca namówiłyśmy zespół Stelmet Zielona Góra ? koszykarskich mistrzów Polski. Włączamy się w działania artystyczne, np.instalacja Krzysztofa Wodiczki w warszawskiej Zachęcie służące nagłośnieniu problemu przemocy wobec kobiet. Co roku prowadzimy "16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć" i Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. 

#Grupujemy działaczki i działaczy różnych partii politycznych wokół ważnych problemów kobiet na poziomie lokalnym. Współtworzymy ogólnopolskie koalicje organizacji kobiecych, pracując przeciw przemocy wobec kobiet i przeciw handlowi kobietami. Angażujemy się organizację Kongresów Kobiet w kraju i w województwie. Dwukrotnie współorganizowałyśmy bal charytatywny, pośredniczymy w przekazywaniu darów osobom w potrzebie. Pomagamy kobietom startującym w wyborach. aktywizujemy je na każdym polu. Jest w kobietach wielka moc, nie wolno jej zmarnować!

# I pomagamy: od 15 lat udzielamy bezpłatnej pomocy prawnej (skorzystało 42 tysięcy Lubuszan), psychologicznej i psychoterapeutycznej (skorzystało 13 tysięcy osób). Prowadzimy coaching i poradnictwo zawodowe. Wspieramy młode inicjatywy pozarządowe działające na polu partycypacji społecznej, praw człowieka i przeciwdziałania przemocy i przestepstwom i przede wszystkim ? praw kobiet. Współpracujemy z polskimi, zagranicznymi i międzynarodowymi organizacjami prowadzącymi analogiczną do naszej działalność statutową. 

#Jesteśmy dumne z naszej współpracy z lokalnym Uniwersytetem Zielonogórskim. Chwalimy się nagrodami, zwłaszcza tymi, które wskazują na nasze zaangażowanie społeczne i wysoką jakość świadczonej pomocy. 

A to wszystko dlatego, że tworzymy zgrany zespół, że pracujemy dla satysfakcji i poczucia dobrze spożytkowanego czasu. Nasz zespół tworzą kobiety pracujące przede wszystkim w wolontariacie. Wszystko robimy same: same remontowalysmy naszą siedzibę, same w niej sprzątamy. Nie mogłybyśmy jednak działać i pracować i chwalić się osiągnięciami, gdyby nie pomoc naszych darczyńców. Zapraszamy nie tylko do współpracy z nami, zapraszamy także do pomagania nam. 
Chcesz za naszym pośrednictwem pomóc bitym, gwałconym i skrzywdzonym ? prosimy, wpłać darowiznę.
konto: 43 1750 0012 0000 0000 2109 7896 (Raiffeienpolbank PL20175000120000000021098019 BIC: RCBWPLPW)
Podziel się z nami swoim podatkiem, oddaj nam swój 1% podatku. Nasz KRS 0000060904


Nazwa
BABA
Miasto
Zielona Góra
Kod pocztowy
65-067
Ulica
Stary Rynek 17
Telefon
+48684549232

NIP
973-06-83-878
REGON
971293579
KRS
0000060904

Strona www
http://baba.org.pl
Strona fanpage
https://www.facebook.com/Lubuskie-Stowarzyszenie-na-Rzecz-Kobiet-BABA-159053867444925/
Funkcja dostępna już wkrótce!

przez dotpay.pl
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU