26.02.2021

Młody przystojny lekarz w medycznej szacie z stetoskopem Darmowe Zdjęcia

Zainteresowanie prywatnymi polisami zdrowotnymi rośnie

O ponad 10% wzrosła ilość takich polis po III kwartale 2020 roku (w porównaniu do tego samego okresu w 2019 roku). Oznacza to, że prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma w Polsce już ponad 3,1 mln Polaków.

 

Zainteresowanie prywatną opieką mogło wzbudzić osłabienie i chaos w publicznej służbie zdrowia z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej. Pakiety prywatnej opieki zapewniają szybszy i pewniejszy dostęp do lekarzy specjalistów.

 

Rynek ubezpieczeń zareagował bardzo szybko i z czasem pojawia się coraz więcej możliwości i rozszerzeń dla takich polis. W dobie pandemii lekarze podstawowej opieki zdrowotnej stali się równie pożądani, co lekarze specjaliści, dlatego oferty wzbogacone zostały także o ich usługi. Ubezpieczyciele postawili także na rozwój usług telemedycznych - popularne stały się telewizyty. Wiele firm włączyło także w zakres pomoc psychologa - w końcu czasy izolacji i obostrzeń i niepewności znacząco wpłynęły na komfort i zdrowie psychiczne w społeczeństwie, które jest z resztą tak samo ważne, co zdrowie fizyczne. 

 

Obecnie następuje stopniowy powrót do tradycyjnych, osobistych wizyt. Powoli wzrasta liczba konsultacji medycznych i badań profilaktycznych. Jednak usługi telemedyczne z pewnością pozostaną w ofertach ubezpieczycieli już na stałe.

 
 
 
 

Sztuczna inteligencja przyspieszy likwidację szkód?

Zaawansowana technologicznie tarcza bezpieczeństwa cybernetycznego. ochrona sieci danych cyfrowych Premium Zdjęcia
 

Rozwój branży insurtech (insurance + technology) nabiera rozpędu. Insurtech to jeden z działów, który poświęcony jest w całości wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie ubezpieczeń. Takie tendencje można zauważyć także w Polsce, a jedno z najnowszych rozwiązań jest opracowane właśnie przez Polaków. 

 

Globalne inwestycje w sektorze insurtech w 2020 roku osiągnęły rekordową wartość 7,1 mld dolarów i szacuje się, że wartość tego rynku będzie coraz szybciej rosnąć. Nowoczesne systemy mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa zarówno klientów, jak i towarzystw; pozwalają na oszczędności, a także zmniejszają szanse na dopuszczanie się oszustw. 

Polskie rozwiązanie dotyczy bezpośrednio sposobu likwidacji szkód osobowych. Program wykorzystuje ogromną bazę wiedzy oraz danych. Do utworzenia potrzebna była ogromna wiedza ekspercka lekarzy specjalizujących się w medycynie ubezpieczeniowej oraz potężne zbiory dokładnie sporządzanych dokumentacji.

 

Zbudowaliśmy ekspercki model medyczny, który jest wykorzystywany we wszystkich elementach związanych ze sztuczną inteligencją wprowadzonych do systemu, od rozpoznawania tekstu i rozpoznawania gramatyki w tekście aż po ostateczne kojarzenie faktów związanych z danym uszczerbkiem” – wypowiada się Romuald Paprzycki, prezes Minte.a, firmy, która opracowała nowatorskie rozwiązanie. 

 

Projekt jest obecnie w fazie testów, a jeden z nich został przeprowadzony przez duże polskie TU. Rozwiązanie wciąż jest udoskonalane i wprowadzane są kolejne rozwiązania usprawniające jego pracę. 

 
 
 
 
Fundacja Kamienica1 świętuje swoje dziesięciolecie i z tej okazji organizuje loterię!
 

Kamienica1 to szcecińska organizacja, która od 10 lat realizuje projekty społeczne wspierając potrzeby społeczności lokalnej. Kamienica1 jako cel obrała przede wszystkim się przede wszystkim inicjatywy: kulturalne, sportowe, edukacyjne, prozdrowotne oraz wspiera innowacyjność i przedsiębiorczość. 

 

W tym roku organizacja świętuje swoje 10. urodziny i z tej okazji zorganizowała loterię z niezwykłymi nagrodami. Zostało przygotowane 500 losów, które można zakupić bezpośrednio przez stronę fundacji. Kupując bilet, oczywiście wspieramy finansowo organizację i tym samym zgłaszamy się do losowania. A do wygrania są naprawdę wyjątkowe nagrody, np. lot balonem! Inne, równie ekscytujące nagrody to skok z rope jump z wieży Big Tower w Szczecinie oraz wycieczka po Wieży Bismarcka. 

Losowanie fantów odbędzie się 8 marca w siedzibie fundacji. Jednak ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, za głosem fundacji, zachęcamy do obejrzenia transmisji online z tego wydarzenia.
 

Przypominamy także, że działania fundacji Kamienica1 możecie wspierać za naszym pośrednictwem! 

 
Zobacz wszystkie aktualności