09.07.2021

Nauczycielka rozmawia ze swoimi uczniami online Darmowe ZdjęciaJak pandemia wpłynęła na usługę Assistance?

Do czasów pandemii wiele z usług Assistance było traktowanych jako te drugorzędne. W trakcie pandemii okazało się, że zainteresowanie niektórymi usługami znacząco wzrosło, przez co w rezultacie branża Assistance w ostatnich tygodniach prężnie rozwija swoje usługi. W związku z pracą zdalną oraz zamknięciem granic na znaczeniu straciło assistance turystyczne, a zyskało między innymi wsparcie IT czy telemedycyna. Jakie jeszcze usługi Assistance rozwinęły się w trakcie pandemii?

Zdalna pomoc IT

W związku z pracą zdalną, ubezpieczyciele zwrócili uwagę na zagrożenia jakie są związane awarią sprzętu, na którym się pracuje. Zaproponowano modyfikacje, które obejmą ochroną wszystkie sprzęty (komputery, laptopy, tablety) w razie ich awarii, a także w razie zawirusowania sprzętu. 

Wiele ubezpieczeń NNW dla dzieci urozmaiciło swoja ofertę o opcję instalacji ochrony rodzicielskiej - to wynik częstszego korzystania przez dzieci z internetu w związku ze zdalnym nauczaniem.

 

Pomoc psychologiczna

Pandemia dała się wszystkim we znaki: ograniczenie relacji międzyludzkich, izolacja. Nietrudno było dostrzec negatywne skutki pandemii na zdrowiu psychicznym i samopoczuciu społeczeństwa. W odpowiedzi na to zjawisko ubezpieczyciele udoskonalili usługę telemedycyny i wprowadzono wideokonsultacje z psychologiem czy kontakt ze specjalistą w razie zdarzeń losowych.


Nowe wyzwania zostały postawione przed ubezpieczycielami w dziedzinie domowego i drogowego Assistance. Zdarzały się przypadki, gdy dostawcy usług pomocowych odmawiali przyjechania na miejsce w obawie przed zarażeniem się koronawirusem. Te wydarzenia pokazały towarzystwom, jak ważne jest utrzymywanie szerokiej bazy usługodawców, aby móc sprawnie realizować wezwania od klientów.

 

Trwa projekt Avalon Active

Avalon Active to projekt aktywnej rehabilitacji dofinansowanej ze środków Fundacji, którego odbiorcami są osoby powyżej 16 roku życia z niepełnosprawnością ruchową.

Avalon Actve to nie tylko zwykła rehabilitacja - w trakcie zajęć wykorzystuje się także elementy z różnych dziedzin sportowych, np. sztuk walki, cross treningu, łyżwiarstwa, nordic walkingu, zumby czy yogi, aby zajęcia były różnorodne i maksymalnie ciekawe. Rehabilitacja w czasach pandemii odbywa się także online! Aby rozpocząć rehabilitację należy skontaktować się z fundacją mailowo lub telefonicznie.

 

Tymczasem na Facebooku fundacji Avalon czytamy o kolejnych rekordowych ilościach godzin spędzonych na rehabilitacji:

543,5 h indywidualnych ćwiczeń z fizjoterapeutą 

65 h zajęć grupowych m.in. cross traning, zumba  

89 h zajęć z neurologopedą  

66 h spotkań z psychologiem

niezliczona ilość uśmiechów

 

Jeśli chcesz wesprzeć fundację Avalon w działaniach, możesz zrobić to za pośrednictwem naszego portalu!

 
Zobacz wszystkie aktualności
--> --> -->