02.07.2021

Nauczanie na odległość lub zdalne. Premium ZdjęciaCompensa podsumowała miniony rok szkolny pod kątem zgłoszeń z NNW Dziecka

Wraz z zakończeniem roku szkolnego Compensa podsumowała miniony rok. Mimo zdalnego nauczania, liczba zgłaszanych szkód wcale drastycznie nie spadła. Liczba zgłoszeń jest faktycznie mniejsza – można dostrzec skutki lockdownu, ale nie są to aż tak duże różnice, jakich można było się spodziewać. 

 

Największe różnice w porównaniu do minionych lat można dostrzec w miesiącach „twardego lockdownu” zanotowano aż o 50-60% mniej wypadków. Do największej liczby wypadków dochodziło w takich miesiącach jak wrzesień, październik oraz luty. Najwięcej szkód zgłaszano z takich miast jak Warszawa, Wrocław, Łódź i Kraków, a najmniej zgłoszeń zanotowano w Gorzowie Wielkopolskim, Toruniu i Bydgoszczy.

 

Nie można zapominać o tym, że NNW to polisa całoroczna, więc obejmuje także okres wakacyjny. Wbrew pozorom, w lipcu i sierpniu liczba wypadków wcale nie rośnie, a nawet spada. W samym wrześniu 2020 roku wydarzyło się tyle samo szkód, co w wakacje 2019.

 

Duża ilość zgłaszanych szkód wiąże się także z coraz większą świadomością ubezpieczeniową społeczeństwa. Według danych Compensy w roku szkolnym 2020/2021 aż 29% dzieci zostało ubezpieczonych na ponad 30 tys. zł, podczas kiedy rok wcześniej było to 14% dzieci. Powstający trend z pewnością będzie się jeszcze umacniał. Rodzice coraz częściej rezygnują z ubezpieczeń proponowanych w szkołach i decydują się ubezpieczyć swoje dziecko na własną rękę, często wybierając dobre ubezpieczenia o szerokich zakresach i wysokich sumach odszkodowania.  

 

 

 

 

 

10. edycja Biegu Na Tak w Poznaniu

W miniony weekend odbyła się 10 edycja Biegu Na Tak organizowanego przez Stowarzyszenie Na Tak. Z powodu pandemii bieg odbył się częściowo “wirtualnie”, nie została zaplanowana wspólna trasa dla wszystkich uczestników, ale każdy z osobna mógł wybrać swoją drogę i relacjonować bieg w mediach społecznościowych. 

 

Charytatywny, integracyjny bieg Na Tak Run Of Spirit powstał w wyniku inspiracji berlińskim wydarzeniem organizowanym przez fundację Evangelisches Johannesstift, z którą z resztą Stowarzyszenie Na Tak współpracuje w zakresie wspierania osób z niepełnosprawnościami. 

 

Na stronie wydarzenia czytamy o idei powstania biegu:

Główną ideą przyświecającą imprezie „Bieg Na Tak - Run of Spirit" jest wspólna rywalizacja i aktywność sportowa bez względu na stopień sprawności uczestników. W biegu startują dzieci, dorośli, amatorzy, sportowcy, osoby pełnosprawne i z niepełnosprawnościami.

Bieg Na Tak – Run of Spirit udowadnia, że możliwe jest zorganizowanie imprezy sportowej, która nie wyklucza nikogo.

 

Na stronie oraz Facebooku organizacji można zobaczyć relację z tego wydarzenia. Zapisani uczestnicy tłumnie stawili się na biegu i dzielnie pokonali wyznaczone odległości. Bieg organizowany jest co roku, dlatego jeśli tym razem przegapiliście wydarzenie, nic straconego - za rok odbędzie się kolejna edycja!

 

 
Zobacz wszystkie aktualności
--> --> -->