18.06.2021

PZU współfinansuje budowę największej farmy wiatrowej w Polsce!

 

Farma Potęgowo o docelowej mocy 256,9 MW powstanie w północno-zachodniej części województwa pomorskiego. PZU przeznaczy na jej budowę aż 100 mln złotych. Jako największa farma wiatrowa w Polsce będzie stanowić aż 4% całkowitej mocy polskich farm wiatrowych. Nie jest to pierwszy taki projekt PZU - niedawno ubezpieczyciel przekazał dofinansowanie dwóm innym polskim farmom: w Grajewie i Mławie. 

 

–  Zielone inwestycje Grupy PZU nabierają rozpędu. Projekt elektrowni wiatrowej Potęgowo to kolejny przykład naszego zaangażowania w transformację energetyczną polskiej gospodarki. Konsekwentnie podążamy w kierunku zrównoważonego rozwoju i zgodnie z deklaracjami złożonymi w strategii na najbliższe lata, pracujemy nad kolejnymi projektami związanymi z aktywnością na polu energii odnawialnej – wypowiada się prezes PZU, dr hab. Beata Kozłowska-Chyła.

 

Grupa PZU ogłosiła pełna neutralnośc klimatyczną do 2024 roku - energię będzie pozyskiwać jedynie z odnawialnych źródeł energii. Finansowanie OZE to tylko część z zaplanowanych inwestycji. 

 

 

 

Zgoda KNF na połączenie Generali Życie i Concordia Capital - Concordia  Concordia

 

Concordia łączy siły z Generali

Już od sierpnia ubezpieczenia Concordii dla branży rolnej będą sprzedawane pod marką Generali Agro. Dodatkowo Concordia zmienia swoje barwy, aby lepiej współgrać z Grupą Generali. W połowie czerwca ruszy kampania informująca o zmianach i innowacyjnych rozwiązaniach. 

 

Niektórzy rolnicy są z nami od wielu lat. Z informacją o zmianach chcemy dotrzeć do każdego z nich. Wraz ze świeżym logo i nową nazwą, wprowadzamy nowe technologie i innowacyjne rozwiązania, jednak pomimo tej zmiany, nasze „wnętrze” pozostaje to samo (...) Ubezpieczenia dla branży agro to bardzo specjalistyczna oferta, wymagająca szczególnych kompetencji, wiedzy i doświadczonego zespołu. Znamy się i specjalizujemy w sprawach rolnictwa – w tej kwestii nic się nie zmienia także po zmianie barw – mówi Roger Hodgkiss, p.o. Prezesa Concordii Polska TU SA.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serduszko Cup 2021

Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci organizuje kolejne Serduszko Cup! Serduszko Cup to impreza sportowa dedykowana przede wszystkim podopiecznym warszawskich placówek wsparcia dziennego - świetlic środowiskowych, klubów młodzieżowych. Impreza organizowana jest już od 2015 roku. Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji dla uczestników. Zapewnione zostaną stoiska z jedzeniem, a każda impreza zakończy się emocjonującym meczem pokazowym Urzędnicy - Organizacje Pozarządowe i Przyjaciele Serduszka. 

 

Turniej odbędzie się 20 czerwca na Boisku DOSIR (Warszawa, Kawęczyńska 44). Impreza rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do późnego popołudnia (na godzinę 15:00 przewidziane jest rozdanie nagród). 

 

Serduszko Dla Dzieci to stowarzyszenie zajmujące się wspieraniem rozwoju dzieci i pomocą w realizowaniu ich pasji. W tym roku stowarzyszenie obchodzi 20. rocznicę powstania. Serduszko dla Dzieci możecie wspierać za pośrednictwem naszej strony!

 
Zobacz wszystkie aktualności
--> --> -->