Co wspólnego ma malarstwo flamandzkie z ubezpieczeniami?
Wydawałoby się, że niekoniecznie znajdą się jakieś powiązania… jednak nic bardziej mylnego! Od soboty 7 maja startuje niezwykła wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie. Z okazji swoich 30. urodzin ERGO Hestia udostępnia na cel wystawy swoją kolekcję 42. obrazów malarstwa flamandzkiego i holenderskiego z XVII wieku. Zbiory ERGO Hestii sięgają początków 2008 roku i są unikalne w skali kraju. Wystawę uzupełni dodatkowo 10 obrazów kolekcji muzeum.
Na wystawie będzie można podziwiać dzieła takich artystów jak Salomon van Ruysdael, David Teniers młodszy, Jan Porcellis, Gabriel Metsu i Jan Breughel młodszy.
„Pejzaże, martwe natury, sceny rodzajowe przedstawiono w kontekście politycznych, ekonomicznych oraz artystycznych przemian epoki. Propozycje te nie są jednak arbitralne. Zapraszamy widzów do poszukiwania własnych perspektyw, które pozwolą lepiej zrozumieć przeszłość zapisaną w dziełach dawnych mistrzów” - opowiada kuratorka wystawy, Aleksandra Janiszewska.
Folkowisko odczarowuje niepełnosprawność
To ostatnie chwile na zapisanie się na niezwykłe warsztaty organizowane przez Stowarzyszenie Folkowisko. Warsztaty odbędą się w dniach 10-11 maja, a ich uczestnicy będą mogli na nich nauczyć się, jak dostosować organizowane wydarzenia do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Chcemy odczarować niepełnosprawność i otworzyć się na nowych ludzi. - czytamy na fanpage’u stowarzyszenia.
Liczba miejsc na wydarzenie jest bardzo ograniczona, dlatego chętni powinni zapisac się na nie jak najszybciej. Można zrobić to <tutaj>.
Stowarzyszenie Folkowisko krzewi i pielęgnuje regionalne tradycje, łącząc miasto i wieś jednocześnie czerpiąc z tradycji, kultury i wartości wiejskich. Folkowisko działa na terenie Grójca i zajmuje się także pomaganiem lokalnej młodzieży.